Avaleht
>>
Finantsblogi
>>
Väikelaen ettevõttele: mida pead teadma enne väikelaenu võtmist?

Väikelaen ettevõttele: mida pead teadma enne väikelaenu võtmist?

Ettevõtte rahaline paindlikkus on sama oluline kui hea äriplaan. Väikelaen on üheks võimaluseks, kuidas ettevõte saab rahaliselt toime tulla. Mida aga väikelaen ettevõttele endast kujutab, kuidas saab see teie ettevõttele kasuks olla ja mida väikelaenu võtmisel järgida, räägime lähemalt.

Väikelaen ettevõttele: mida pead teadma enne väikelaenu võtmist?

Ettevõtte rahaline paindlikkus on sama oluline kui hea äriplaan. Väikelaen on üheks võimaluseks, kuidas ettevõte saab rahaliselt toime tulla. Mida aga väikelaen ettevõttele endast kujutab, kuidas saab see teie ettevõttele kasuks olla ja mida väikelaenu võtmisel järgida, räägime lähemalt.

Mis on väikelaen ettevõttele?

Väikelaen ettevõttele, tuntud ka kui mikrolaen ettevõttele, on sisuliselt ärilaen, kuid nagu nimigi ütleb, väiksema laenusummaga. Väikelaen algab tavaliselt mõnest tuhandest kuni 50 000 euroni. Väikelaen on kohandatud ettevõtetele, kes ei vaja suuremaid krediidiliine, märkimisväärseid laenusummasid, ei kvalifitseeru pangafinantseeringuks või kellel pole neile juurdepääsu. 

Millal on väikelaen ettevõttele vajalik?

Väikelaen ettevõttele on teatud tüüpi laen, mis on tavaliselt suunatud neile, kes otsivad laenu alustavale ettevõttele, madala sissetulekuga laenuvõtjatele või neile, kellel on halb krediidihinnang. See on populaarne valik ka alaesindatud kogukondade ettevõtjatele ja kõigile, kes ei saa tavapärast ärilaenu saada.

Kujutage ette, et teie ettevõte seisab silmitsi ettenägematu võimaluse või väljakutsega – hulgiostu allahindlus, ootamatu tellimuste suurenemine või seadmete rike. Sellises olukorras on likviidsus võtmetähtsusega. Väikelaen annab ettevõttele võimaluse tegutseda kiiresti ja tõhusalt ilma pikaajaliste kohustusteta või suuremate laenude raske koormata. Väikelaenudel on sageli paindlikud tingimused, väiksemad nõuded ehk laenu on kergem taotleda ja väiksemad tasud kui traditsioonilistel ärilaenudel. 

Väikelaen ettevõttele: mis on eelised?

Parandatud rahavoogude juhtimine

Väikelaen võib pakkuda igapäevaste toimingute jaoks vajalikku rahavoogu, aidates ettevõtetel toime tulla madalal hooajal või oodates kliendi makseid. Väikelaen on rahaline tugi, mis tagab sujuva toimimise ja järjepidevuse ning võimaldab rahavooge efektiivselt juhtida.

Väikelaenu paindlikkus ja mugavus

Sageli on väikelaenude taotlemise ja heakskiitmise protsess kiirem ja leebem kui suuremate laenude puhul, mis muudab need suurepäraseks valikuks ettevõtetele, kes vajavad kiiret finantsabi.

Võimaluste rahastamine

Olenemata sellest, kas tegemist on varude laiendamisega või turundusse investeerimisega, võimaldab väikelaen ettevõttel ära kasutada kasvuvõimalusi, mis muidu rahapuuduse tõttu kasutamata võivad jääda.

Krediidi suurendamine

Ettevõtete jaoks, kes soovivad oma krediidiajalugu luua või parandada, võib väikelaenu vastutustundlik haldamine olla samm õiges suunas. Paranenud krediidireiting võib olla kasulik tulevaste finantseerimiseesmärkide jaoks.

Väikelaen ettevõttele: mis on puudused?

Väiksemad laenusummad

Nagu eelnevalt mainitud, pakub väikelaen juurdepääsu väiksematele laenusummadele, tavaliselt kuni 50 000 euroni. See aga ei pruugi olla teie ettevõtte jaoks piisav, mistõttu tuleb enne raha laenamist teha vastavad analüüsid, et selgitada välja, mis summas teie ettevõte laenu vajab ning kas väikelaen katab vastavad vajadused. 

Kõrgemad intressimäärad

Väikelaenude intressimäärad on sageli kõrgemad kui traditsiooniliste ja suuremate laenude omad. Seda seetõttu, et laenuandjad näevad väiksemaid laene tavaliselt suurema riskina. Enne väikelaenu võtmist peavad ettevõtted kaaluma laenu maksumust võimaliku kasu suhtes.

Ei saa kasutada olemasoleva võla jaoks

Kuigi väikelaen pakub kohest rahalist leevendust, ei saa seda kasutada olemasoleva võla või kinnisvara jaoks. Samuti on väikelaenu puhul oht sattuda võlatsüklisse, eriti kui laenu kasutatakse ebaolulisteks kulutusteks või kui ettevõtte rahavood on ebastabiilsed.

Lühem tagasimaksegraafik

Väikelaenudel on üldjuhul lühem tagasimakseperiood. See võib avaldada survet rahavoogudele, eriti kui ettevõte ei saa laenuga tehtud investeeringult kohest tulu.

Väikelaen ettevõttele: mida silmas pidada?

Loe, millised on olulised kaalutlused, enne ettevõtte laenu võtmist. 

Selge eesmärgi seadmine

Määratlege selgelt eesmärk, miks teie ettevõte väikelaenu vajab. Veenduge, et kasutate seda oluliste ärivajaduste rahuldamiseks, mis aitavad kaasa kasvule või stabiilsusele.

Laenunõuetega kursis olemine

Iga väikelaenuandja määrab laenuvõtja krediidikõlblikkuse kindlaksmääramiseks oma laenunõuded. Nagu juba mainitud, kipuvad mikrolaenu krediidinõuded olema leebemad, kuna laenud on suunatud väikestele või kasvavatele ettevõtetele. See tähendab, et väikelaenuandja võib potentsiaalselt küsida järgmist informatsiooni:

  • Pangakonto väljavõtteid
  • Kasumiaruannet
  • Ettevõtte omaniku finantsandmeid

Kui laenuandja arvestab teie krediidiskooriga, on see tavaliselt laenutaotluse üldises kontekstis. Tõsised finantsprobleemid (nt aktiivne pankrotimenetlus) võivad aga teie ettevõttel väikelaenu saamist takistada.

Vaadake üle oma krediidiajalugu

Kuigi väikelaenuandjad ei pruugi  tugineda teie krediidiskoorile taotluse läbivaatamisel, tasub siiski proovida oma isiklikku krediidiskoori tõsta. Proovige enne laenutaotluse esitamist oma võlad tasuda ja vaidlustada kõik maksehäired..

Koguge kokku olulised finantsdokumendid

Finantsdokumentide korrastamine võib taotlusprotsessi kiirendada. Kui jätate laenutaotluses midagi kahe silma vahele või unustate asjakohast teavet lisada, võidakse teie laenutaotlus tagasi lükata.

Olge valmis andma tagatist või isiklikku garantiid

Väikelaenuandja võib nõuda, et laenuvõtjad pakuksid väikelaenu tagatiseks ettevõtte vara. Lisaks võidakse nõuda isiklikku käendust, mis tähendab, et vastutate mikrolaenu tagasimaksmise eest, kui teie ettevõte ei täida maksekohustust

Võrrelge laenuandjaid ja laenutingimusi

Intressimäärad ja laenutingimused võivad laenuandjate vahel oluliselt erineda. Mõistke täielikult väikelaenu tingimusi, võttes arvesse intressimäärasid, erinevaid tasusid, tagasimaksegraafikut, trahve jne. Oluline on teha korralik eeltöö ning võrrelda erinevaid laenupakkujaid ja laenutingimusi, et leida oma ettevõtte vajadustele kõige sobivam lahendus.

Tutvuge Hoovi ärilaenu tingimustega.

Tagasimaksestrateegia väljatöötamine

Töötage välja realistlik tagasimaksestrateegia. Mõelge, kuidas teie ettevõte laenu tagasi maksab, ja veenduge, et see vastab teie ettevõtte rahavoogude prognoosidele. 

Küsige finantsekspertide nõu

Konsulteerige finantsnõustajatega. Nende teadmised annavad väärtuslikku teavet teie ärilise olukorra jaoks kõige sobivama laenutüübi kohta. Võtke ühendust Hoovi finantsspetsialistidega. 

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

VIRTUAALNE ARVELDUSKREDIIT ETTEVÕTTELE

Krediidilimiit kuni 30 000€
Vaba maksegraafik
Kui krediiti ei kasuta, siis tasud puuduvad
küsi hinnapakkumist
Intress alates 1% kuus
Finantseerimisasutuse tegevusluba nr. FFA000412